• Naša "Hruška"

V roku 2019 k nám do Materskej školy , Hollého v Šali - Veči prišli dvaja záhradkári ( Miloš Rehák, Gustáv Bolgáč ) , ktorí spolu s deťmi zasadili na školský dvor náš prvý ovocný stromček "Hrušku". Vtedy sa to na stromček vôbec nepodobalo, bol to len jeden tenký prútik. Ale aj tak sa deti oň poctivo starali, polievali, ošetrovali. O dva roky prišla prvá úroda v podobe dvoch hruštičiek. Každý ďalší rok pribúdali ďalšie a ďalšie. Strihať nám ho strihá náš tatinko Maťko Takáč. Včera v MŠ prebehla ďalšia oberačka. Deti s p. učiteľkami obrali neuveriteľných cca 25 kg hrušiek. Rozdelili sa do každej triedy, Deti sa veľmi tešili , že mohli počas celého roka sledovať , ako strom zakvitol ( ako naň chodili včielky ) , ako rástli lístky a samozrejme ako rástli plody. Ďakujeme našim záhradkárom a veríme , že aj ďalšie ovocné stromčeky , ktoré sadili aj Lacko Iványi, Lubko Jaroš, Maťko Takáč. ktoré

• Ďakujeme !

"Tatinko Matej Takáč opäť v akcii"

Keď niečo vymyslí , hneď sa púšťa do práce. Tentoraz do našej materskej školy - Hollého v Šali- Veči , ktorú navštevujú obidvaja synovia - Adamko a Timko, spoločne vyrobili meteorologickú stanicu. Prípravy začali doma a na školskom dvore sa pokračovalo. Deti budú môcť označiť ročné obdobie, aktuálne počasie, aktuálnu teplotu, svetové strany a smer vetra. Je tam zabudovaný aj vlhkomer a odmerka na odpočet zrážok. Deti budú môcť všetko zaznamenávať . Chcela by som sa p. Matej Takáč veľmi poďakovať, deti sa veľmi tešili , a ja som nesmierne rada že ho tu máme ! ĎAKUJEME !!!

• Zápis do MŠ

Zápis detí do materskej školy na predprimárne vzdelávanie v školskom roku 2024/2025

Zápis detí do Materskej školy Hollého 1850/40 v Šali s vyučovacím jazykom slovenským sa uskutoční v dňoch od 02. 05. 2024 do 15. 05. 2024 na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa.

Žiadosti na predprimárne vzdelávanie v materskej škole je možné posielať:

Materská škola so súhlasom zriaďovateľa bude počas veľkonočných prázdnin v dňoch 28.3.2024 a 2.4.2024 uzatvorená ( riaditeľské voľno ) z organizačných dôvodov.

Prevádzka MŠ začne v obvyklom režime 3.4.2024.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

Z dôvodu nízkeho počtu detí počas jarných prázdnin, budú fungovať dve triedy 1.tr. ( modrý pavilón- prízemie) kde sú deti z 1.,2.,3.,7.tr. a  5.tr. ( žltý pavilón - prízemie) , kde sú deti zo 4.,5.,6., 8.tr.

V zelenom pavilóne nastal havarijný stav , praskla vodovodná rúra na poschodí a vytopilo plafón na prízemí v kupelni, momentálne tam prebiehajú opravné práce.

Milí rodičia,

rada by som Vás oboznámila s prácami na našom školskom dvore.

K prvému altánku , ktorý bol financovaný z rodičovských 2 percent, z výhry projektu Tesca, a čiastočne z rozpočtu MŠ, pribudol aj druhý altánok, ktorý bol financovaný z rozpočtu MŠ a aj z peňazí rodičovského združenia.

Posledný čerstvý prírastok je založenie záhonov s lúčnymi kvetmi ( sú čerstvo zasiate, do mája všetko krásne zakvitne ), za tento projekt ďakujeme p. Matejovi Takáčovi, ktorý so svojimi dvoma drobcami , deťmi našej MŠ, zrotovátorovali, zasiali, označili naše záhony. Pribudnú trváce oznamovacie tabule z názvami rastlín, farebnými fotografiami a pod. Všetky práce si vyžadovali nemalé úsilie , aby sa všetko podarilo a v budúcnosti robili radosť deťom v MŠ.

• Presný čas

Piatok 4. 10. 2024